Anglická aukce je nejběžněji využívaná forma aukce.

Typ aukce, která je nejčastěji využívána v anglicky mluvících zemích, často využívána také u nás. Tento druh aukce je otevřenou veřejnou aukcí, ve které všichni vidí, jak se pohybuje a zvyšuje cena. Anglická aukce je přesně ten typ aukce, který si představíte, když se řekne pojem aukce. Historie anglické aukce sahá hluboko do historie, do 16. století. V minulosti se lidé scházeli v kavárnách a hospodách a tam se pořádali aukce.

Po nástupu moderních technologií vznikla elektronická verze tohoto druhu aukce v aukčním systému některých firem. V případě zájmu o anglickou e-aukci si jako majitel naleznete ten správný aukční web, zjistíte si potřebné informace pro její zahájení. Taktéž můžete využít odhadce, který by odhadl cenu věci, která má jít do aukce. Samozřejmě je možné si určit cenu dle svého.

Jestli má aukce proběhnout, tak jsou potřeba minimálně dva přihazující. Tak, jak při většině aukcí, se prodávající může na začátku pojistit vyvolávací cenou. Následně zájemci cenu zvyšují svým přihazováním. Nejvyšší nabídka vítězí. Aukce končí tehdy, když je přihazování ukončeno. Anglická aukce se dělí na další typy.

Tichá aukce – Účastníci si prohlédnou věc, která půjde do aukce, a napíší svoji nabídku na papír. Společně s částkou na papír napíší své jméno a adresu. Papír s nabídkami může být veřejný a tak se můžou zájemci s cenami překonávat.

Aukce s časovým intervalem – Účastníkům se zadá přesný čas, kdy aukce končí a do té doby se účastníci můžou překonávat a rozhodovat.

Aukce s nerezervovanou cenou – Není stanovená žádná cena a tak celkové stanovení ceny je pouze na přihazujících.

Aukce s rezervovanou cenou – Typ aukce, kde je stanovená cena. Položka může, ale nemusí být prodána, v případě, že prodávající odmítne konečnou částku akceptovat.

Anglicko-holandská aukce – Kombinace anglické a holandské aukce. Výchozí cena využívá princip anglické aukce, a průběh funguje dle pravidel holandské aukce.

Oběžná aukce – Téměř stejný princip jako při klasické anglické aukci, ale přihazující nepřihazují náhodně, ale střídají se.

V dnešní moderní době je nejčastěji využívána běžná anglická aukce ve formě e-aukce.

 

Vyberte si také Váš nový hotový aukční systém z naší nabídky.