Tvorba aukčního eshopu pro našeho zákazníka trvala 45 pracovních dnů. Výsledkem naší profesionality je eshop s možností vystavit zboží do holandské nebo anglické aukce. Jak tento eshop funguje?

Anglická aukce

Schéma anglické aukce a navýšení ceny zboží

Schéma anglické aukce a navýšení ceny zboží

V momentě zahájení aukce je cena předmětu 0 Kč. Po prvním příhozu, kterým se bude cena předmětu vždy zvyšovat o určitou částku (např. 10 Kč) se spustí definovaný časový odpočet v sekundách, časový odpočet (např. 30 vteřin). Po každém novém příhozu se časový limit opět vrátí na původní hodnotu (v tomto případě tedy opět na 30 vteřin). Aukce končí v momentě, kdy žádný z účastníků již nepřihodí a časový limit tak vyprší.

Holandská aukce

V momentě zahájení aukce je cena předmětu ve skutečné výši její hodnoty (např. 1000 Kč). Spustí se časový odečet (např. 30 vteřin) aby všichni účastníci měli čas připravit se na začátek aukce. Po vypršení časového limitu začne cena předmětu automaticky každou vteřinou klesat (např. o 10 Kč – tedy 1000 Kč, 990 Kč, 980 Kč atd.) Aukce končí v momentě, kdy některému z účastníků přijde cena za předmět již tak zajímavá, že klikne na tlačítko „Akceptuji cenu“, tím odpočet ceny zastaví a samotnou aukci tak ukončí (tímto se zavazuje tuto cenu za předmět zaplatit).

Pravidla aukce

  • Zákazník si zakoupí online kredit – zlaťáky, které použije jako virtuální měnu v aukci.
  • Za zlaťáky si může koupit jednu vstupenku do každé z vystavených aukcí.
  • V aukci je požadován přesný počet účastníků.
  • Aukce se spustí v předem stanovený čas nebo 24 hodin poté, co je zaplněna účastníky.
  • Vstupenku do aukce může účastník kdykoliv před spuštěním aukce prodat.
  • Ve chvíli zaplnění se aukce uzamkne.
  • V anglické aukci je zahajovací cena cena zboží 0,- Kč a účastníci se předhazují s nabídkami.
  • V holandské aukci je zahajovací cena rovna reálné ceně zboží a každou sekundu klesá o pevnou částku.
  • Ve chvíli, kdy se jednomu z účastníků zdá cena přijatelná, provede nákup a aukce se ukončí.
  • Profit z aukce je dvojí. Prodané vstupenky do aukce a prodejní vydražená cena zboží.

Prodejní eshop

Všechno zboží si může zákazník také koupit v eshopu za kredit nebo za peníze. Prohraný kredit v aukcích je mu započítán jako sleva z vytvořené objednávky.

Tento e-shop spadá do kategorie pokročilých systémů pro internetový entertainment a má vyšší dosah prodejnosti než běžné e-shopy, které prodávají pouze zboží. Zábavné nakupování oslovuje více lidí, kteří si od soutěže slibují obdržet výhru za zajímavou cenu.