Jak nastartovat affiliate marketing pro svůj online obchod?

Co je affiliate marketing?

Affiliate marketing je systém založený na odměnách, který nabádá partnery, aby propagovali vaše produktyvýměnou za provizi.

Zákazník nebo obchodník v oboru se zaregistruje k vašemu affiliate programu a posílá své návštěvníky do vašeho obchodu prostřednictvím svého speciálního odkazu s identifikátorem. Veškeré prodeje, které jste udělali v důsledku jejich propagace, získávají marketingovou odměnu.

Obvykle affiliate program zaplatí procento z celkového prodeje. Motivací partnera by mohly být také vaše produkty. Například, umožníte partnerům exkluzivní prodej a lepší marži, kromě provize.

Affiliate marketing je využíván jak v kampaních mezi podnikateli a spotřebiteli (B2C), tak i mezi podniky (B2B), ale je to mnohem populárnější v průmyslu spotřebitelských produktů.

Je affiliate marketing vhodný pro vaše podnikání?

Affiliate marketing není vhodný pro každý druh prodeje. Pokud máte například malé ziskové marže, nemusí mít smysl: Bylo by obtížné platit vaše pobočky a také zisk.

Affiliate programy musí zaplatit část z každého prodeje, aby se vyplatilo úsilí a peníze affiliate partnera v závislosti na jejich přístupu k propagaci vašich produktů. Jeden z nejlepších způsobů, jak zjistit, zda affiliate program je vhodný pro vaši firmu je podívat se, zda-li Vaše konkurence affiliate marketing také využívá.

Jak najít ty správné partnery?

Poté, co jste zjistili, jak vytvořit affiliate program, budete muset přilákat své partnery, aby se k němu připojili.

Je dobré svému affiliate programu vybudovat ihned na začátku image unikátnosti. Například některé affiliate programy, jako ten, který používá Twitch, což je platforma pro streaming videa zaměřenou na videohry, akceptují pouze některé žadatele. Pro partnery v těchto programech se přijetí do affiliate programu podobá odznaku čestnosti a něčemu, na co může být affiliate partner hrdý.

Ale ne všechny značky mají luxusní Twitch status. Existuje několik způsobů, jak přilákat partnery, aby se připojili k vašemu programu a propagovali vaše produkty.

  • Sociální media – na svých sociálním médiích přilákejte zájem na nabídnuté benefity
  • E-mail – disponujete -li maillistem Vašich zákazníků, mnozí se rádi dozví více o možnostech propagovat Vaše produkty
  • Speciální nabídka na Vašem webu – s možností registrace do affiliate programu

Jak se starat o affiliate partnery?

Jakmile navážete spolupráci, povedete Vaše partnery v evidenci affiliate programu. Je nezbytná pravidelná komunikace s partnery za účelem vytvoření silného affiliate programu. E-mail reporting výkonnosti kampaní je preferovaný způsob komunikace pro většinu affiliate marketingu podle Affstat 2016 Affiliate Marketing Benchmark Report.

Ujistěte se, že vaši partneři znají pravidla Vašeho marketingu a seznámí se s vaší značkou. Vytváření poutavého unifikovaného obsahu, který mohou používat, včetně grafiky, schválených příspěvků a seznamu schválených (nebo dokonce povinných) hashtagů na sociálních sítích, bude udržovat synergii mezi vašimi affiliate partnery a Vámi.

Na závěr Vám položím jednoduchou otázku: Chcete platformu, na které můžete svůj prodej navyšovat díky podpoře affiliate marketingu? Disponujeme platformou MultiShop, která to umí.

    Pořizujete aukční systém? E-shop, který opravdu prodává, nebo nové webové stránky? Kontaktujte nás! (+420 723 636 313) Rádi Vám připravíme nabídku, která Vás mile překvapí.

    * - povinná položka