Jsou aukce, ve kterých Vám za svoji nabídku lidé zaplatí.

Patří mezi sekundární typy aukcí,

u které je podstatou zaplacení všech nabídek i v případě, že nevyhrají (All-pay auction). Zájemce, který nabídne nejvyšší částku, získá zboží z aukce.

Hlavním důvodem pořádání tohoto typu aukce jsou soutěží o zboží s nízkými cenami. Aukce je postavena na principu anglické aukce. Jedná se o hybridní mutaci klasické aukce a internetovým obchodem. V případě aukce, kterou je možné využít na aukčním webu, je uživatelům strháván kredit bez ohledu na to, zda budou vítězi, nebo nikoliv.

Aukce jede, dokud mají účastníci kredit

Na rozdíl od běžné aukce není stanovena doba ukončení aukce, ale každým příhozem se aukce prodlužuje o určitý čas. Aukce tedy běží do doby, dokud zájemci přihazují. Účastníci vhazují do „hry“ vyšší nevratné příhozy za předmět, který je v aukci.

Příkladem může být aukce, do které je vložená cenná váza. Osoba A vykoná první příhoz ve výši 200 korun českých. Osoba B zvýší na dalších 250 korun českých. Navýšené rozdíly v částkách jsou již nevratné. Osoba A navýší na 500 korun českých. Osoba B nepřihazuje. Tím pádem vítězí A.Je označen za nového vlastníka předmětu.

Zaplacená částka tedy je 500 korun českých. Investice osoby B je pouhých 50 korun českých. Tak, jak je uvedeno v příkladu, musí být na hru minimálně dva zájemci, jak uvádí aukční systém. Dle běžných pravidel musí být příhoz v minimální hodnotě jedna koruna. Občas potkáme na webech také tzv. haléřovou aukci.

V této aukci si účastníci užijí zábavu i napětí

Většinou se však neudává minimální výše příhozu. Komunikace mezi účastníky je zakázaná, tím pádem je vyloučeno, aby se zájemci dohodli a rozdělili si výhru. Pokud není výše příhozu omezena maximální hranicí, může se stát, že jeden z účastníků přihodí příliš vysokou částku, která vede často k snadnějšímu vítězství.

All-pay aukce je považována za zábavnou a jednoduchou hru. Většinou je pravidlem, že se zboží v all-pay aukci získá výhodněji než v maloobchodě, přičemž zisk je několikanásobně vyšší než tržní cena. Následovaní stáda je v tomto případě častým jevem a někdy jedinci nejednají logicky, a mají zkreslenou představu o průběhu aukce.

Příliš si věří při této riskantní příležitosti a nakonec nemusí štěstí stát při nich.

… Vaším technologiím dáváme nový smysl …

Přemýšlíte o svém projektu?

Spojme zkušenosti a pojďme společně realizovat Vaše plány vstříc úspěšnému byznysu. My Vám dodáme kvalitní softwarový nástroj, a Vy mu vdechnete jeho duši.