Seznámíme Vás s báječným místem, kde každou sekundu klesá cena!

Ano, tím místem je Holandská ticker aukce.

Obrácená anglická aukce, která využívá princip stanovení nejvyšší nadhodnocené ceny, která je postupně snižována do doby, než cenu některý z účastníků aukce neakceptuje a zboží nezakoupí.

Je také nazývaná otevřenou veřejnou aukcí s klesající cenou.

Častým jevem u holandské aukce jsou burzy květin, ovoce, nebo zeleniny. Využívá se hlavně na zboží, které nemá dlouhodobou trvanlivost, nebo zboží kterému brzy vyprší platnost, jako jsou vstupenky, místa do letadel či vlaků. Je stanovený aukční systém, jako při každé aukci.

Začíná se představením zboží zájemcům. Dalším krokem je určení vyvolávací ceny. U holandské aukce je vyvolávací cena nastavena ve vyšších hodnotách, u kterých je téměř jisté, že ji nebude žádný z účastníků aukce chtít akceptovat a nebude se mu zdát výhodná. Tato cena se v průběhu časového intervalu snižuje až do doby, dokud jí některý z přítomných zájemců nepřijme.

Zájemce, který cenu akceptoval, aukci vyhrává a musí za zboží následně zaplatit. Na rozdíl od anglické aukce trvá realizace holandské aukce maximálně pár minut vzhledem ke klesání ceny. Každý z účastníků může provést akceptaci ceny pouze jednou.

Holandská aukce byla využita poprvé v Nizozemí

na prodej tulipánů. Pěstitelé tulipánů, zeleniny, ovoce nebo rostlin chtěli navýšit zisky, protože se jim tržby, které do té doby získávaly z anglické aukce, zdály nízké. Tento typ aukce získal název podle země, odkud prvotně pochází.

V České republice tuto možnost využívají i některé e-shopy s oblečením, s potravinami nebo s dětským zbožím. Náš hotový aukční web poskytuje i tento druh elektronické aukce. Je potřeba se rozmyslet o co máte zájem – v případe budoucího účastníka, nebo v případě majitele zboží, se rozhodnout co bychom chtěli dát do aukce a zjistit si všechny potřebné informace k hladkému průběhu. Většinou se jedná o čerstvé zboží, které chce mít budoucí majitel u sebe co nejdřív, jinak by mohlo podlehnout zkáze.

… Vaším technologiím dáváme nový smysl …

Přemýšlíte o svém projektu?

Spojme zkušenosti a pojďme společně realizovat Vaše plány vstříc úspěšnému byznysu. My Vám dodáme kvalitní softwarový nástroj, a Vy mu vdechnete jeho duši.